Permanentní make-up - Tetování

Pokud chcete vypadat dobře, ale přitom přirozeně, trápí Vás nedostatek času nebo Vás líčení zatěžuje, máme pro Vás řešení - permanentní make-up.

Permanentnímu make-upu se věnuji téměř 14let. Za tu dobu jsem již získala bohaté zkušenosti a nesetkala jsem se s komplikacemi během aplikace při zachování všech zásad a poučení. Vedu si kartotéku klientek, kdy mé klientky mají přetetování za 1 rok nebo i více let za zvýhodněnou cenu. 7 let na základě akreditací MŠMT školím kosmetičky a zdravotnické pracovníky pro tuto práci. Většina z nich je se mnou v kontaktu a mohou se mnou konzultovat jakékoli dotazy, které se v průběhu jejich činnosti objeví.

Permanentní make-up je metoda dočasné pigmentace pokožky, která na dobu 1 - 5 let umožní zapomenout na denní líčení. Jedná se o implantaci barevných pigmentů pomocí speciálních jehel do nejvrchnější vrstvy pokožky (epidermis).

Permanentním make-up nahradí opticky nedostatek řas, chybějící obočí, zvýrazní oči a rty, lze jím vytvořit znaménko krásy a kdekoliv na těle - při respektování základních pravidel - vykreslit žádaný motiv. Pro ženy, které nosí brýle, trpí alergií na líčidla, sportovkyně a všechny, kdo chtějí stále dobře vypadat je permanentní make-up ideální řešení.


Výhody permanentního make-upu

 • na několik let trvalé nalíčení obočí, rtů, očních linek - budete neustále upravená
 • vhodný pro ženy, které jsou alergické na líčidla
 • pro ženy, které nosí brýle, se nemusí pracně líčit před zvětšovacím zrcadlem
 • žádný rozmazaný make-up při sportu, plavání, v sauně, pobytu v přírodě
 • ocení jej ženy, které se nerady líčí nebo se jim to nedaří
 • pro ženy středního věku odpadá nepříjemné rozpíjení rtěnky do vrásek, rozmazání oční tužky
 • optickým odstraněním nedostatku pigmentu v konturách rtů lze získat mladistvější vzhled
 • permanentní make-up zkoordinuje drobné kosmetické nedostatky, potlačí vrásky kolem očí i rtů
 • vytrhané a prořídlé obočí lze vykreslit naprosto přirozeně
 • trvalé líčení opticky zvýší ústní koutky, rozšíří úzké rty, zmenší příliš velké rty, zvýrazní oční partie
 • díky permanentnímu make-upu budete působit přírodním, výrazným a upraveným dojmem

Aplikace

Používám pigmenty, které jsou zdravotně nezávadné. Lokální anestezie aplikovaná v průběhu práce kdy se potírá pouze místo kde je zásah prováděn, umožňuje velmi efektně snížit citlivost při aplikaci permanentního make-upu.

Průběh ošetření

Každému zákroku v našem salonu předchází konzultace, kde se dozvíte všechny potřebné informace. 

Ručím za dokonalou hygienu, všechen používaný materiál je sterilní a jen na jedno použití.
Samotná práce spočívá v odlíčení, nanesení anestetik, výběru barvy a tvaru, který u obočí a rtů předem klientce namaluji. Oční linky se aplikují v řasách a dle přání klientky se prodlužují, příp. rozšiřují. V případě  širších očních linek je třeba několik návštěv. Klientka sleduje aplikaci pigmentu průběžně a změny, které bude chtít provést během práce, jsou akceptovány.

Je-li klientka náchylná k tvorbě herpes, je vhodné posílit imunitu, nejlépe měsíc před plánovaným zákrokem  (užívat vitamíny skupiny B,případně potravinové doplňky podporující imunitu). Rovněž několik dní před a po zákroku používat přípravky k ošetření herpes. Rovněž doporučuji vhodné homeopatika urychlující hojení a rty hodně promazávat aby byly před aplikací vláčné. Pokud se Vám opary dělají opravdu hodně, doporučuji zvážit vhodnost aplikace permanentního make-upu, příp.mi zavolejte nebo napište abychom vše zkonzultovaly dopředu.

Pokud se klientka rozhodne pro permanentní make-up očních linek, doporučuji se před aplikací dobře vyspat a v den aplikace příliš oči nenamáhat (např. celodenní práce u počítače). Mohlo by to vyvolat slzení očí při aplikaci, které ztěžuje průběh práce. U citlivých očí, případně pokud trpí klientka na alergie, doporučuji předem užít tabletku snižující alergickou reakci. V případě příliš větrného počasí si vemte pro ochranu očí sluneční brýle.

Po aplikaci permanentního make-upu bude barva výrazná. Může dojít k lehkému začervenání či otoku, který většinou během několika hodin zmizí. Klientka používá po aplikaci speciální mast. Nejlepší zkušenosti mám s mastí Bepanthen. Po vypadání stroupků, které trvá několik dní, se již projeví barevný pigment výsledného permanentního tetování. Ten může (ale nemusí) být v začátku až o 40% světlejší, po vyhojení pigment vystoupá na povrch pokožky. Výsledný efekt záleží na sytosti zvolené barvy, na imunitě klientky
(rozklad barvy po kratší době než je obvyklé), na typu pleti (suchá pleť , mastná pleť), pigmentaci a dalších faktorech.Po aplikaci chráníme ošetřovaná místa před stykem s vodou a UV zářením. Před zákrokem a do zhojení nedoporučujeme návštěvu solária.

Po první aplikaci může (ale nemusí) být potřeba tzv.korekce kdy se doladí tvar nebo barva dle přání klientky. Ve většině případů stačí jedna korekce. Korekci doporučuji i tehdy pokud Vám napoprvé barva chytne výborně, neboť Vám pak déle vydrží. Korekce není součástí ceny, je placena zvlášť. Doporučuji korekci 1-2 měsíce po aplikaci. V případě delšího času se může pigment více vyloupat a aplikace je tak pracnější. Po 6 měsících od aplikace se cena korekce zvyšuje. 

Mikropigmentace má trvanlivost 2 - 5 let (u očních linek i déle). Vše závisí na tom, jak barvu zpracuje Vaše pokožka.

Kontraindikace

Diabetes (cukrovka), gravidita, poruchy krvetvorby (také nízká srážlivost), alergie, epilepsie, zánět trojklanného nervu, infekční choroba, poruchy činnosti štítné žlázy, tetanie. V případě jakékoli pochybnosti se poraďte před ošetřením s Vaším lékařem.


Permanentní make-up


Tetování