Medová masáž


Medová masáž odstraňuje usazeniny, které tělo nahromadilo ve svých tkáních. Vylučují se v podobě gumovitých výměšků na problémových místech zad. Masáž silně oživuje celý organismus. Je proto vhodná v první řadě při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, stáří nebo onemocnění, při napětích, nervových poruchách a stavech neklidu.
Medová hmota obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Je proto vhodná u lidí, trpícími civilizačními chorobami, jež souvisejí s usazováním jedů a škodlivin.

Patří sem: rakovina, potíže srdečního oběhu, alergie, revmatické choroby svalů a kloubů, žaludeční a střevní poruchy, zaplísnění střev, pokožky nebo orgánů, chronická rýma, choroby vedlejších dutin, chronický únavový syndrom, bolesti hlavy, potíže s usínáním, poruchy menstruace u žen, deprese.

U naprosto nebo do jisté míry zdravých osob stačí k pročištění a detoxikaci masírovat záda medem jednou až 2krát měsíčně. U nemocných by měla být masáž prováděna jednou týdně, v případě akutních onemocnění i 2krát týdně.

Pro uvolnění usazenin v kloubech při jejich onemocnění se doporučuje masírovat med do postižených kloubů 2krát měsíčně.

Obecně trvá masáž medem přibližně hodinu. U těhotných musí být prováděna velmi jemně a po dobu pouze 20 minut.